- Acte necesare pentru vanzare-cumparare teren

PRIMĂRIA --> Registrul Agricol

Acte necesare pentru vanzare-cumparare teren

1. Cerere- pentru afisarea ofertei de vanzare a terenului
2. Oferta de vanzare teren
3. Lista preemptorilor in vederea exercitarii dreptului de preemptiune asupra ofertei de vanzare
4. Act proprietate (titlu proprietate, certificat mostenitor, contract vanzare cumparare s.a.);
5. Carte funciara
6. Certificat fiscal

Anexa 1A- Cerere pentru afisarea ofertei de vanzare a terenului
Anexa 1B Oferta vanzare teren