Formulare

Consultare ASFALTARE Valea Lungă

Campanie de consultare publică desfășurată în luna iunie 2021, în rândul locuitorilor din Valea Lungă, privind alocarea fondurilor pentru asfaltare disponibile conform bugetului local pentru anul curent şi cuprinse în proiectul din 2020, realizat pentru asfaltarea începută cu Strada Lacului. Campania se desfășoară din poartă în poartă, în toate gospodăriile. Cetățenii trebuie să răspundă la întrebarea de mai jos, răspunsul fiind însoțit de semnătura titularului și consemnat în scris, pe lista cu persoane domiciliate în Valea Lungă.

Dintre următoarele proiecte de asfaltare, pe care îl susţineţi pentru implementare în 2021:

1. Asfaltare drumuri comunale: Strada Luncii şi Strada Liniştii (drumul către Biserică).

SAU

2. Asfaltare 1 km (segmentul de drum aferent UAT Holboca) din drumul de legătură cu Municipiul Iaşi, până la indicatorul care marchează intrarea în Valea Lungă.