- Informare publică - Legea nr. 544/2001

INFORMAŢII DE INTERES PUBLIC --> Solicitare informaţii. Legislaţie

Informare publică - Legea nr. 544/2001

O informație de interes public presupune orice informație care se referă la activitățile, sau care rezultă din activitățile unei autorități sau instituții publice.

În vederea solicitării unei informații de interes public, recomandăm folosirea următorului formular:

Model solicitare Legea nr. 544/2001
Norma metodologică de aplicare a Legii nr. 544/2001